Do Ostravy loni přijelo přes 80 zahraničních a 52 domácích kapel a hudebníků, kteří nabídli hudební zážitky z mnoha žánrů - od elektroniky přes world music, rock, pop či jazz až po flamenco. V letošním roce půjde už o šestnáctý ročník. Data o návštěvnosti z loňského ročníků nejsou známá, ale hovoří se o 45000 návštevnících, což je maximum pro areál Dolních Vítkovic.
Bez Zlaty Holušové by nebylo Colours of Ostrava
Avšak pro Zlatu Holušovou, zakladatelku, hlavní dramaturgyni a ředitelku festivalu, počet návštěvníků není prioritní. Nepovažuje tento údaj za hlavní měřítko úspěchu. Největší smysl vidí v propojování hudby a myšlenek, ve vytváření křižovatky pro chytré a tvořivé lidi z celého světa. Tj. nejenom pro účinkující, ale i pro samotné publikum.
Ve své hlavě má mnoho nápadů a tipů pro zpestření a inovaci festivalu, které se nebojí spolu se svým týmem realizovat. Každý rok se díky jejím nápadům a úsilí mnoha lidí stává festival nevšedním. Své vize a plány Zlata Holušová převádí do reality a návštěvníci se tak mohou těšit vždy na něco nového.
Desítky scén a stovky programových bodů
Během 14 ročníků vystoupilo na Colours of Ostrava přes 1000 interpretů z více než 100 zemí světa. Každým rokem přibývá množství programových žánrů, ale také scén - jak otevřených, tak krytých. Před dvěma lety si mohli návštěvníci vybírat z 350 programových bodů na 21 scénách.
Festival v ulicích
Jako doprovodný program Colours of Ostrava se poprvé konal v roce 2011 v centru města a v okolí Slezskoostravského hradu. Patří mezi největší letní akce v Ostravě. Dva dny nabízí koncerty skvělých českých i zahraničních interpretů, desítky jamujících muzikantů v ulicích, pouliční divadla, bubeníky, workshopy, soutěže, hry či sportovní aktivity.
Czech Music Crossroads
Před festivalem Colours of Ostrava v areálu ostravských Dolních Vítkovic proběhl poprvé v loňském roce čtvrtý ročník mezinárodního showcasového festivalu Czech Music Crossroads.
Od roku 2016 se koná souběžně s festivalem mezinárodní diskusní fórum Meltingpot. Na toto fórům se sjíždějí osobnosti z různých odvětví. Ostravu tak navštívili například Ben Aaronovitch, autor série městských fantasy z Londýna, Sugata Mitra, indický informatik, nebo Ben C., válečný zpravodaj New York Times a držitel Pulitzerovy ceny