Ruční vysavač
Ruční vysavač má v současnosti doma skoro každý. Díky svým kompaktním rozměrům se dá použít nejen pro čištění pohovky v obýváku, ale třeba i sedaček v autě. Navíc člověk nepotřebuje ani žádnou zásuvku, jelikož moderní ruční vysavače mají samozřejmě vlastní baterii.
Současný ruční vysavač vychází ze sběrače měsíčního prachu vyvinutého konstruktéry z NASA. Jeho vynálezci tenkrát asi netušili, že jejich výtvor jednou bude takový hit.
Bezdrátová sluchátka
Bezdrátová sluchátka nevymysleli v Apple, Sony ani Samsungu. I ta patří mezi vynálezy, jež poprvé spatřily světlo světa ve vývojových laboratořích NASA.
Bezdrátová sluchátka se používala již na misích programu Apollo. Na uších je tedy měl i Neil Armstrong, když jako první člověk vstoupil na mimozemské těleso.
Teploměry na dálku
Teploměry na dálku jsou dnes velmi populární zvláště ve zdravotnických zařízeních. Hlavně kvalitnější modely totiž měří docela přesně a zároveň umožňují se k pacientům významně nepřibližovat. Díky tomu se snižuje potenciální riziko nákazy.
Také v tomto případě můžeme vděčit za tento vynález NASA. Ta totiž stejným způsobem, jako se dnes dá měřit tělesná teplota u lidí, měří už dlouho teplotu rozličných vesmírných těles.
Odolné brýlové čočky
Úplně prapůvodní čočky do brýlí se vyráběly ze skla. To je však velmi křehké, a tudíž nepraktické. Proto se s postupem času začaly vyrábět čočky z plastu. Ty se sice netříštily po každém ťuknutí, na druhou stranu se ale daly relativně snadno poškrábat.
Řešení přinesli až vynálezci z NASA. Vymysleli totiž materiály, jež jsou odolné jak proti rozbití, tak i vůči poškrábání. Ani v tomto případě se však nejednalo o vynález zamýšlený pro široké využití. Tyto materiály byly vyvinuty primárně pro to, aby zvýšily houževnatost hledí helem astronautů.
Foťáky v mobilech
Mobilní telefony už dávno neslouží pouze k volání a posílání SMS zpráv. Dnes se jedná o multifunkční zařízení, která dokáží krom jiného pořizovat i velmi dobré fotky. K tomu je však potřeba miniaturní kamera, a tu jako první vynalezli vědci z NASA.
Potřebovali totiž něco malého, co by v omezených prostorách vesmírných lodí nezabíralo mnoho místa. Zároveň však musela takováto kamera dodávat kvalitní snímky.
Paměťová pěna
Díky NASA má miliony lidí po celém světě možnost spát mnohem lépe. Její vědci totiž vynalezli i paměťovou pěnu, která se standardně používá pro výrobu matrací a polštářů.
Tento materiál se dokáže přizpůsobit tvaru člověka, což vede k většímu pohodlí.